Lido je opäť trochu krajšie

Dobrovoľníkov neprišlo veľa, ale spravili veľký kus práce. Pod heslom „Urobme si pláž“ skrášľovali 27. apríla Lido aj Prúdy.

Prvá brigáda prebiehala dopoludnia neďaleko Húpacieho mosta. Zo starých paliet vznikli vďaka brigádnikom štyri koše na odpadky, ktoré sú už rozmiestnené v tejto časti Lida. Ak už si ľudia, ktorí tam chodia opekať, nechcú zobrať svoje odpadky domov, môžu ich vyhodiť do nových smetiakov. Je to lepšie ako nimi znečisťovať prírodu.

Na brehu Váhu pribudli aj tri nové lavičky. Iba za pár hodín ich dobrovoľníci vyrobili zo stromov, ktoré museli byť pred časom vypílené. Okrem toho vysypali na cípe kôru, čím túto časť Lida taktiež skrášlili.

Brigáda pokračovala aj popoludní. Aktivisti si všimli, že obľúbená štrková pláž Prúdy pri Bodone je znečistená burinou. V uplynulých týždňoch sa tam rozmohla až tak, že na kameňoch sa nenašlo miesto, kde by sa dala rozložiť deka. Hrozilo, že Piešťanci budú musieť na svoje obľúbené miesto oddychu zabudnúť. Dobrovoľníci sa to však pokúsili napraviť a z časti štrkovej pláže nepríjemnú burinu odstránili. Prácu im spríjemnilo občerstvenie od sponzorov, ktoré si chladili vo Váhu.

Aktivity na Lide zastrešuje OZ Pro Civitate a konajú sa aj vďaka finančnej podpore nadácie Ekopolis a spoločnosti Heineken Slovensko v rámci projektu Pohoda za mestom. Veľkú zásluhu na postupe prác v lokalite cípu Vážskeho ostrova majú pracovníci Slovenského vodohospodárskeho podniku, ktorí vyklčovali zarastené časti a pomocou svojej techniky spracovali prírodný materiál, ktorý sa ďalej použije pri úprave plôch pod stromami. V dohľadnej dobe pribudnú ďalšie lavičky, kôš na disk golf, ale i jednoduché lehátka na pláži. Sobotňajšie brigády taktiež  podporilo piešťanské  občianske združenie Kvas a sponzori Coffea, Dino a Žiwell.

Viac fotografií si môžete pozrieť na: http://www.pnky.sk/aktuality/lido-je-opat-trochu-krajsie/

-mp- Foto: -mp-