Brigáda na Lide v sobotu pokračuje, pre deti je pripravený program a prekvapenie

Minulý víkend sme zorganizovali na piešťanskom Lide brigádu s názvom Krajšie Lido spoločnými silami. Napriek upršanému počasiu dorazila desiatka dobrovoľníkov. Podarilo sa im pohrabať skoro dve tretiny pláže pri Váhu, ktorú predtým pokosili pracovníci Povodia Váhu. Túto sobotu 28. apríla bude akcia pokračovať.

Hrabania trávy a lístia už nezostalo veľa. Prevažnú časť sa podarilo upratať minulý víkend. Teraz v sobotu by sme radi dokončili posledný úsek a rozhrnuli štrk pri brehu. Náradie potrebné na prácu nám zapožičalo Povodie Váhu. Keďže viaceré deti boli minulý týždeň smutné, že nemohli pre dážď prísť, pripravili sme pre ne opäť hry, ale i prekvapenie.

Lido majú mnohí spojené s opekaním, takže po dobre vykonanej práci bude tiež príležitosť upiecť si niečo pod zub, ak si záujemcovia prinesú „proviant“. Počasie má byť krásne slnečné s teplotou 27 stupňov Celzia, čiže ideálne na to, aby sa priaznivci Lida zišli v čo najhojnejšom počte a vrátili mu jeho zašlú slávu. Sobotňajšia akcia už teda nebude ani tak o práci, ako o príjemných chvíľach strávených v kruhu rodiny a ľudí, ktorým záleží na svojom okolí. Neváhajte teda a príďte o 9:00 h na most pri Dome umenia, kde bude zraz. Prísť však môžete kedykoľvek v priebehu dopoludnia. Tešíme sa na vás.

PC